زیباییسبک زندگیمدو لباس

ماسک های خانگی (بخش دوم)

GettyImages-529014625-2

در این بخش به مراقبت از پوست ناحیه چشم توسط ماسک ها و مواد طبیعی می پردازیم. پوست دور چشم از ظریف ترین نواحی پوست از و اکثر چروک ها از این قسمت شروع می شود و همین مسئله مراقبت از این ناحیه را ضروری می کند. جدا مراقبت برای چروک های دور چشم، پف چشم ها و یا تیرگی دور چشم ها نیز از مشکلاتی است که اکثر ما با آن دست و پنجه نرم می کنیم و در آخر برای پوشاندن آن ها به لوازم آرایشی پناه می بریم.

در این بخش به مراقبت از پوست ناحیه چشم توسط ماسک های خانگی می پردازیم. پوست دور چشم از ظریف ترین نواحی پوست از و اکثر چروک ها از این قسمت شروع می شود و همین مسئله مراقبت از این ناحیه را ضروری می کند. جدا مراقبت برای چروک های دور چشم، پف چشم ها و یا تیرگی دور چشم ها نیز از مشکلاتی است که اکثر ما با آن دست و پنجه نرم می کنیم و در آخر برای پوشاندن آن ها به لوازم آرایشی پناه می بریم. دلیل اکثر این مشکل ها می تواند غذا های نا سالم و نا مناسب باشد.

مراقبت از دور چشم ها با مواد طبیعی

 

پف چشم ها

از بین بردن پف چشم ها بار ها برای اکثر ما اتفاق افتاده است که بیدار شده ایم و به دلیل های مختلفی چشم هایمان پف کرده است. دو قاشق غذا خوری را برای ۲-۳ دقیقه در فریزر قرار دهید و قسمت محدب قاشق ها را بر چشم هایتان کمی فشار دهید. به مدت ۳۰ ثانیه این کار را انجام دهید تا پف چشم هایتان کمتر شود.

چای سبز کیسه ای

ماسک خانگی برای دور چشم دو عدد چای سبز کیسه را اول در  آب جوش قرار داده و سپس ۲-۳ دقیقه در فریزر قرار دهید. کیسه ها را به عنوان ماسک به مدت ۵-۱۰ دقیقه بر چشمان خود بگذارید. سپس آب کشی کنید. این ماسک به کم کردن پف و تیرگی دور چشم کمک میکند.

تیرگی دور چشم

برای تیرگی دور چشم می توانید قطعه ای سیب زمینی به مدت ۱۰ دقیقه بر چشمانتان قرار دهید و بعد آب کشی کنید. این کار را در هفته هر چند بار که می توانید تکرار کنید. و یا یک عدد خیار را آب گیری کنید و آن را با پنبه ای بر قسمت های تیره ای دور چشم ماساژ دهید. بعد ۱۵-۲۰ دقیقه آب کشی کنید.

سرم چشم

سرم دور چشم یک عدد کپسول ویتامین E روغن نارگیل بر کپسول با سوزن سوراخی ایجاد کنید و محلول داخل آن را خارج کنید و در ظرفی با ۱ قاشق مربا خوری روغن نارگیل مخلوط کنید. محلول را قبل از خواب بر نواحی دور چشم ها ماساژ دهید.

تاکنون به این مطلب امتیازی داده نشده.

به این مطلب امتیاز دهید

تگ ها
نمایش بیشتر

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *