دکوراسیونسبک زندگی

آنچه برای آسایش نیاز است در آپارتمان کوچک ۳۰ متری !

با به کارگیری ایده های خلاقانه و ترفندهای دکوراسیون و به کار بردن مبلمان ترکیبی و چند منظوره در آپارتمان های کوچک به نحوی باورنکردنی فضا بزرگتر جلوه گر می شود.

ایده های متناسب در طراحی و ایجاد فضای کافی برای ذخیره سازی وسایل از نیاز های اصلی در خانه های کوچک امروزی محسوب می شود.

متراژ این آپارتمان کوچک فقط ۳۲۲ فوت مربع (یا ۳۰ متر مربع) می باشد که در میلان، ایتالیا واقع شده است. این آپارتمان اگرچه کوچک به نظر می رسد اما هر چیزی که برای ایجاد راحتی و آسایش افراد مورد نیاز است در این خانه طراحی شده است ، فضاهای اصلی در آپارتمان شامل آشپزخانه، سالن نشیمن، اتاق خواب، سرویس بهداشتی و قسمت غذاخوری می باشد .

برای طراحی آپارتمان، طراح  به دلیل محدودیت فضا مجبور شده تا با خلاقیت همه نیاز ها را از فضاهای دسترسی و رفت و آمدها گرفته تا فضاهای ذخیره سازی و حیطه بندی متناسب فضاها و همینطور نور و تهویه مناسبی را در فضا بگنجاند و به همین سبب، طراحی منحصر به فرد و شگفت انگیزی در چنین فضای کوچکی ایجاد کرده است.

موقعیت : میلان، ایتالیا

طراح و مجری : Planair Studio

سبک طراحی : مدرن

نوع فضا : آپارتمان برای خانواده

در دکوراسیون داخلی آپارتمان، درب ورودی منزل در انتهای سالن  به پنجره ای ختم می شود و مابین آن ها  نشیمن و آشپزخانه در امتداد یک دیوار قرار گرفته اند و در دیوار روبرو یک دیوار مخفی به صورت کمد دیواری قرار گرفته که در پشت آن اتاق خواب و قسمتی به عنوان غذاخوری تعبیه شده است.

از ورودی به سمت نشیمن و آشپزخانه در یک سوی دیوار، کابینت های زیادی برای ذخیره مواد غذایی، لباس، کتاب ها و … وجود دارد.

در کنار تخت خواب نیز قسمتی برای کار و یا غذاخوری با ظرفیت چهار نفر  قرار گرفته است ، یک پنجره کوچک نیز در طراحی وجود دارد که برای ورود نور در هنگامی که درب بسته است و فضا در آپارتمان مخفی است در نظر گرفته شده است.

به منظور ایجاد حریم شخصی و تفکیک فضای خواب و استراحت ،تخت خواب در ارتفاعی بالاتر روی باکسی در نظر گرفته شده که با پلکانی به تخت خواب دسترسی دارد و در قسمت زیرین به زیبایی قفسه بندی و فضایی برای ذخیره سازی لباس و وسایل اضافی ایجاد کرده است که به راحتی با بالا بردن تخت خواب قابل دسترس می باشد.

در اتاق خواب، تهویه مطبوع از بالای قفسه کتاب انجام می شود و زمانی که همه چیز بسته است و فضا تاریک می شود حفره های کوچک  دایره ای در اندازه های مختلف موجود روی درب دیواره ی تخت خواب به زیبایی نور را وارد فضا می کند.

تحریریه دکوبوم

منبع:homedesignlover

نمایش بیشتر

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *