ایرانگردیگردشگری

محور قدیم پلدختر جاذبه گردشگری می شود؟

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری #لرستان گفت: برای تبدیل شدن محور قدیم #پلدختر به جاذبه #گردشگری نیازمند تأمین اعتبار هستیم.

غلامرضا سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: لرستان با آب و هوایی چهار فصل یکی از استان های بی نظیر کشور در بحث جایگاه آثار باستانی و تاریخی است که به فراوانی این آثار در آن یافت می شود.

وی ادامه داد: در همین راستا قرار است محور قدیم پلدختر و شهرستان ازنا به عنوان جاذبه های گردشگری معرفی شوند که تا این لحظه پروژه ازنا عقد قرارداد شده و مشاور در حال بررسی آن برای امکان سنجی محیط است.

سلیمانی اضافه کرد: همچنین جاده دسترسی، شناسایی مسیرهای فرعی و اصلی، جاذبه ها، مدیریت منطقه، رفع موانع، شناسایی زیرساخت ها، رفع کمبودها و فرصت ها و تهدیدهای آن در دست بررسی هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با اشاره به محور قدیم پلدختر گفت: مدیریت ارشد استان تأکید ویژه ای روی معرفی این محور به عنوان مسیر گردشگری دارد که این جاده در صورت تأمین اعتبار، عقد قرارداد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با احداث آزادراه خرم زال عمدتا مشاغل خدماتی محور قدیم پلدختر از بین رفتند که با تعریف این محور قصد احیای آن ها و رونق منطقه را داریم.

سلیمانی افزود: تحقق این موضوع در گرو تأمین اعتبار و تعامل بین سایر دستگاه های اجرایی است که امیدواریم هر چه سریع تر به وقوع بپیوندد.

تگ ها
نمایش بیشتر

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *